iPhone 7 ve 7 Plus Stokları Tükendi

apple-iphone-7-768x808Apple‘ın yeni nesil iPhone modeli iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, tasarım açısından önceki iPhone 6 serisine göre çok büyük farklılıklarla gelmiyor. Yatay anten çizgisinin arka taraftan kaldırılması, kamera çıkıntısı ve alttaki3.5mm‘lik jack girişinin kalkması haricinde tasarım olarak iPhone 6 ailesine birebir benzeyen iPhone 7‘yi farklılaştıran temel unsur siyah renk seçenekleri oldu.

Jet Black yani parlak siyahla mat siyah modellerine doğal olarak talep patlaması yaşanıyor. Çünkü yeni iPhone almak isteyen kullanıcılar, görünüş açısından iPhone 6 modellerinden de ayrılmak istiyorlar. Siyah modeller hariç, kılıfla kullanımda iPhone 7 ve 7 Plus’ı kolay bir şekilde anlayamayacağımızın altını çizelim.

iPhone 7’lere talep patlaması

iPhone 7 ve 7 Plus modellerine yoğun bir talep var. Özellikle Galaxy Note 7 modelinde yaşanan sorunlardan sonra üst segmentte ibre iPhone 7 modellerine dönmüş durumda.

Hem operatörler üzerinden hem de Apple Store üzerinden verilen ön siparişler, özellikle bu siparişlerin de siyah modellere yoğunlaşması sonrası Apple’ın da onayladığı şekilde stok sıkıntısı yarattı.

Siyah iPhone 7’ler stokta yok

16 Eylül Cuma günü başlayacak ilk parti satışlarda, fiziksel olarak Apple Store’dan simsiyah iPhone 7’leri almak isteyenlar stok sorunundan etkilenecek ve ürünü alamayacaklar. Tabii ön sipariş vermedilerse!

Ön siparişlerden stok eriten siyah iPhone 7‘ler için Apple, tedarik çalışmalarını sürdürüyor. Önümüzdeki hafta tekrar siyah iPhone 7’lerin stoklara gireceği tahmin ediliyor.

Tekrar hatırlatalım ön sipariş verilmediyse, ilk satışa çıkacak günlerde siyah iPhone 7 bulmanız biraz zor gözüküyor.

SDN – ShiftDelete.Net