Bugün itibarıyla sizlere Galaxy Note 7 modellerinin tekrar satışının durdurulduğunu iletmiştik. Şimdi de Samsung, Note 7 ile ilgili son kararını verdi ve telefonun fişini çekti.

Galaxy Note 7 modeli, tümüyle iptal ediliyor!

Galaxy Note 7 artık olmayacak

Konuyla ilgili resmi bir açıklama yapan Samsung, “Müşterilerimizin güvenliği bizim için en öncelikli konu olduğundan, Galaxy Note 7 satışlarını ve üretimlerini durduruyoruz” sözlerine yer verdi.

Şirket hem orijinal hem de yenilenen Galaxy Note 7 kullanıcılarına çağrı yapıyor ve telefonu kapatarak kullanmayı bırakmaları gerektiğini belirtiyor.

İlk olarak Ağustos ayında satışına başlanan ve gerçekten çok olumlu geri dönüşler alan Galaxy Note 7, ne yazık ki satışa çıkmasından 1 ay sonra patlama haberleriyle gündeme gelmişti.

Daha sonra değişim programı dahilinde “güvenli” Galaxy Note 7 modelleri tekrar satışa çıksa da, bu modellerde de pil sorununun devam etmesi Samsung’un böyle bir karar almasıyla sonuçlandı.

Her ne kadar Note 7 nedeniyle şirket ciddi bir kayıp ile karşı karşıya olsa da, Samsung’un mobil taraftaki gücü su götürmez bir gerçek.

Bakalım şirket bu olay sonrası Galaxy S8 gibi modelleri biraz daha erken tanıtacak mı, yoksa normal süreç ile yoluna devam mı edecek.